بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در آموزش و پرورش ‏ناحیه ۴ اهواز برگزار شد
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 30/02/1398

بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز برگزار شد


 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ناحیه ۴ اهواز با حضور مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان ، سید موسی بلادیان مسئول ستاد اقامه نماز استان ، زیبا صالح پور رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان ، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از خیرین و فرهنگیان ناحیه ۴ اهواز برگزار شد.

 دکتر شریفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز ضمن خیر مقدم به مدعوین مخصوصاً خیرین مدرسه ساز و مسئولین و متولیان عرصه ساخت و ساز فضاهای آموزشی استان به وضعیت فضاهای آموزشی در ناحیه چهار اهواز اشاره کرد و گفت: این حوزه از آموزش و پرورش بسیار بزرگ و پراکنده است و نیازمندیهای این منطقه به فضاهای آموزشی و تجهیزات زیاد است و لذا نیاز به توجه بیشتر خیرین به مناطق محروم این منطقه می باشد.


 سپس خانم صالح پور  رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان به روایتی از پیامبر اکرم صلی ( ص ) اشاره کرد و گفت دیوانه واقعی آن است که از نعمت الهی برخوردار باشد ولی در راه خدا انفاق نکند انسانهای نیکوکار کسانی هستند که از عقل برخوردار هستند و عقل بالاترین ارزش انسانی است که همه اعمال انسان نشأت گرفته از آن است .

وی مهمترین فضا برای تربیت را مدرسه دانست و گفت خوش به حال خیرین مدرسه ساز که در ساخت این اماکن مقدس تعلیم و تربیت می کوشند.

 سپس مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در جشنواره خیرین ناحیه ۴ اهواز گفت : پدیده سیلاب به مدارس زیادی در استان خسارت وارد نموده که به تعمیر و تجهیز مدارس آسیب دیده از اولویت‌های نوسازی مدارس می باشد چون سیلاب به مدارسی در بعضی از شهرهای استان خسارت وارد نموده ، و این مدارس نیازمند بازسازی تعمیر و تجهیز فوری هستند.

 

 وی گفت : ۳۷ درصد از مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده اند در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در کشور در حال فعالیت هستند ایشان افزود برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز فرصت خوبی است تا از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی تجلیل شود و می طلبد که در این در این فرصت بیشتر توجه خیرین به مدارس سیل زده  در استان باشد.