برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه در شهرستان آبادان
منبع خبر : روابط عمومي
تاريخ خبر : 08/02/1398

برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین

 مدرسه در شهرستان آبادان


بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان آبادان با رویکرد افزایش ایمنی مدارس شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان آبادان با حضور امام جمعه ، دو تن از نمایندگان مجلس ، رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین آبادان و مدیر مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان و جمعی از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با اجرای برنامه های متنوع و باشکوه برگزار شد.

 

ابتدا دکتر حبیب الله رمضانی رئیس آموزش و  پرورش شهرستان آبادان ضمن خوش آمدگویی به مسئولین و حاضرین در جشنواره به بیان وضعیت مدارس ساخته شده بعد از پایان جنگ تحمیلی و نیازمندی های فعلی این شهرستان به ساخت مدارس جدید پرداخت و بیان نمود هنوز بالاتر از ۳٠ درصد از مدارس شهرستان آبادان تخریبی می باشد.

 

سپس عامر کعبی نماینده محترم مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه ساز گفت : دولت به تنهایی قادر به برطرف کردن مسائل و مشکلات نیست و مشارکت خیرین و مردم در حوزه های مختلف باعث می شود بخش عمده ای از بار مشکلات را از دوش دولت بردارد.

 

جلیل مختار دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این آیین ، مشارکت خیرین در امور فرهنگی دائم العمر بیان کرد و گفت : فرهنگ سازی در عرصه مشارکت در امور فرهنگی و آموزشی به عنوان یک اصل انسان سازی که می توان یک تفکر ، رویکرد و مکتب جامعه را تقویت کند ، لازم و ضروری است.

 وی ایمن سازی و ساخت مدارس را ضروری دانست و گفت آبان ماه سال گذشته سه میلیارد دلار برای ایمن سازی و استحکام بخشی از مدارس سراسر کشور اختصاص یافت.

 

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی ، این شهرستان را ارزشمند دانست و گفت: خیرین مدرسه ساز با مشارکت در امور فرهنگی نظیر مدرسه سازی را در جامعه ایجاد و ترویج می کنند.

 

رضا زدوار مدیر مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان در این آیین ،  مشارکت خیرین مدرسه ساز را در گسترش فرهنگ همکاری و همیاری عمومی مهم دانست و گفت : با توجه به وقوع سیل در برخی از استان های کشور به خصوص استان خوزستان در حال حاضر بهترین فرصت برای مشارکت های خیرین در امر همیاری و کمک به مدارس سیل زده است.

در پایان از تعدادی از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با اهدائ لوح تقدیر بعمل آمد.